Vítězné derby

Dobkovice : SK Březiny 2:3  n.p. (0:2) 

branky: Šohaj, Bezchleba

K dalšímu venkovnímu zápasu zajížděl náš tým k derby do Dobkovic. Tento zápas měl obzvlášť peprný náboj pro trenéra Sádeckého, který v Dobkovicích strávil mnoho let.

Úvod zápasu patřil domácím, kteří zahrozili ze dvou standartních situací. Naše odpověď byla podobná. V 9.minutě zahrával přímý volný kop Dan Šindelář a jen pár centimetrů chybělo k tomu, aby Petr Líbal dal hlavou první gól. Na gólovou radost jsme ale nemuseli dlouho čekat. Po faulu na Pytlíka jsme využili výhody, centrovaný míč se dostal k Pavlu Šohajovi, který se střelou z hranice vápna nemýlil. Měli jsme i další šance, ale Šindelář ani Šohaj neuspěli. Ve 23.minutě se postavil k přímému kopu těsně za půlkou hřiště Ota Bezchleba a nádhernou střelou k tyči určil poločasové skóre na 0:2. Domácí hrozili hlavně z rychlých brejků a standartních situací, ale všechny se naší obraně povedlo ubránit. V 33.minutě musel střídat Michal Petr, což byl zásah do plánů, protože na střídačce byl jen mladý útočník Závěšický M. a náhradní gólman Štalcer, který byl připraven jako hráč do hry.

Do druhé půle nastoupili domácí s jasným cílem, vstřelit rychle gól a zápas zdramatizovat. To se jim povedlo v 62.minutě, kdy využili našeho nedůrazu ve středu hřiště a z rychlého brejku snížili. Druhý gól přidali v 76.minutě. Našim hráčům docházely síly a bránili jsme se jen s vypětím všech sil a obětování se. Těsně před koncem střídal Štalcer indisponovaného Cestra. V 90.minutě odvrátil prohru kapitán Šindelář, když odkopl míč z brankové čáry do bezpečí.

Došlo na penalty, které rozhodovaly i předchozí venkovní utkání. Za nás proměnili Štalcer, Bezchleba, Pytlík a Šohaj, první a pátou penaltu soupeře vychytal brankář Mráz, takže opět vezeme dva body.

Sestava SK Březiny:

Mráz – Horčička, Oník, Bezchleba, Petr(33. Závěšický M.)  – Cestr(82. Štalcer), Líbal, Šindelář, Sádecký – Šohaj, Pytlík

Trenéři Puncman a Sádecký