Zasloužená výhra

SK Březiny – S. Jiříkov  2:0  (1:0)

branky: Bezchleba, Pytlík

V pátek 19.4. se hrál na našem hřišti další důležitý zápas. Hostili jsme soupeře z Jiříkova. Tento tým má v tabulce před námi náskok 4 bodů. A proto byl náš cíl jediný, vyhrát a dotáhnout se těsně za našeho dnešního soupeře.

Již od první minuty bylo jasné, kdo bude v tomto zápase lepší tým. Hráči soupeře se v útoku nezmohli prakticky na nic, naši hráči se naopak neustále tlačili do útoku. Naneštěstí nám chyběla trpělivost a přesnost ve finálních nahrávkách. Dan Šindelář dvakrát těsně nedoběhl dlouhou nahrávku za obranu, Fanda Znamínko místo střeli do poloodkryté branky nahrával na obsazeného spoluhráče. I pokusy dalších hráčů nevedly k našemu hlavnímu cíli, vstřelit branku. Nervozita na hřišti se zvětšovala a za to nás mohl soupeř potrestat. Z ojedinělého útoku po chybě ve středu pole mohli hosté skórovat, ale Víťa Mráz nás podržel a střelu i dorážku vychytal. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za stavu 0:0, došlo k situaci, že se míč odrazil na hranici soupeřova velkého vápna a střelec posledních zápasů, Otík Bezchleba střelou k tyči určil výsledek prvního poločasu 1:0 pro Březiny.

Do druhé půle byl cíl našich trenérů jednoznačný, neinkasovat a přidat další branku. Hra už nebyla tak kvalitní jako v první půli, ale soupeře jsme i přes to do žádné vážnější šance nepustili. Snažili jsme se o zvýšení náskoku, ale to se nám stále nevedlo. Třeba i pro to, že Martin Pytlík trefil 2x tyč. Gólu se tento mladý útočník nakonec dočkal, když využil výhody po faulu na Dana Šindeláře a střelou k tyči zvýšil na 2:0. Tento stav vydržel až do devadesáté minuty, takže důležité tři body a radost z výhry zůstala v Březinách.

Stínem tohoto utkání byla zranění dvou našich klíčových hráčů. Opora zadních řad, Víťa Žák si již v prvním poločase poranil stehení sval, důrazný útočník Fanda Znamínko opustil hřiště ve voze rychlé záchranné služby po bolestivém vykloubení ramene. Přejeme oběma brzké uzdravení.

Sestava domácích:

Mráz – Horčička, Žák/30. Cestr/, Bezchleba, Oník – Šohaj, Sádecký, Šindelář, Petr – Znamínko/63.Závěšický M./, Pytlík.

Trenéři Puncman, Sádecký